Abant Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Abant tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Abant ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Abant tanıtım sayfası.
 
 
Abant Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Temiz havası, dağ kokusu, göl mavisi ile özellikle doğa tutkunlarının yakından tanıdığı bir tabiat harikası Abant'ta gezip görebileceğiniz eşsiz güzellikler var...

Bolu il merkezinin yaklaşık 35 km güneybatısında yer alan Abant yılın dört mevsiminde de gidilebilen bir dinlenme alanı. Temiz havası, dağ kokusu, her mevsim farklı renge bürünen ormanları, göl mavisi ile özellikle doğa tutkunlarının yakından tanıdığı bir tabiat harikası Abant'ta gezip görebileceğiniz eşsiz güzellikler var.

Abant Gölü: Burada gözünüze herhangi bir tarihi eser çarpmasa da, Abant Gölü'nün yer aldığı kesimde yapılan araştırmalar bölgenin tarihinin M. Ö. 5000 - 3000 yıllarına, Hititler'in ilk dönemine kadar uzandığını gösteriyor. Eşsiz bir doğanın çevrelediği Abant Gölü, bahar aylarında kesinlikle gidilmesi gereken rotalardan. Her mevsim ayrı güzeldir ama bahar aylarında dağada olmayı seviyorsanız rotanız kesinlikle Abant Gölü olmalı. Gölü ve çevresini dilerseniz yürüyerek, dilerseniz bisikletle gezebilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı: Abant pek çok tabiat güzelliğine ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri de Abant'a yaklaşık 30 km mesafede bulunan Yedigöller Milli Parkı. Özellikle kampseverlerin uğrak noktalarından biri olan Yedigöller Milli Parkı'nı her mevsim ziyaret edebilirsiniz.

Diğer yürüyüş parkurları olan Örmeci Yaylası, Sinekli Yaylası ve yine bir doğa harikası Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi de Abant'ta gezilecek yerler arasında. 8 kilometre sürecek bu orman içi yürüyüşü sessizliği ile harika bir dinlenme fırsatı bulacaksınız.

 
 
 

Abant Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Abant için bir öneri ekleyin
48 Saat 1 Rota Abant
48 Saat 1 Rota Abant
Kalabalık şehirlerin yorucu temposundan, karmaşasından, gürültüsünden ve bitmek bilmeyen trafik çilesinden payını alanlar, hafta sonunu en iyi şekilde değerlendirmenin ne demek olduğunu çok iyi bilirler. Merak etmeyin, biz de bu [Yazının Devamı]

Diley Kuru - 16 Ekim 2014, Perşembe - Yorum Sayısı : 4
 
 
Gezgin Yorumları
 
Abant Tabiat Parkı'na bir gün yolunuz düşerse, tamamen doğal ve yöresel lezzetlerden oluşan abant Serpme Köy kahvaltısının tadına varmadan, abant bölgesinde temel yiyeceklerden olan mangalda sucuk ekmeğin lezzetine bakmadan, abant bölgesinde şirin yol üstü konaklama tesislerinde kalmadan, abant civar yayla köylerinde farklı görsellikleri ve lezzetleri keşfetmeden bu bölgeden ayrılmayın.. Abant demek sadece göl demek değil. başlı başına zincirleme doğal bir şölen demek..:))
Gökay KÖKSAL l 16 Haziran 2012, Cumartesi 20:12 l  
 
 
Peki Abant hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Abant tatiliniz öncesi Abant Otel Fiyatları hakkında bilginiz olsun.

Karadeniz'in en gizemli gölü Abant'a ulaşımı görmek için Abant Nasıl Gidilir sayfamızı ziyaret edin.

Abant gölü kıyısında romantik bir tatil için Abant Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları